Opettajat

Opettajien sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi(at)paimio.fi

Rehtori                        Ari Nuorikkala(02) 474 5351

Apulaisrehtori            Jaana Perko (02) 474 5375

Vararehtori (1.-4.lk)    Hanna Niiranen  (02) 474 5152

Vararehtori (5.-9. lk)  Ville Hannuksela (02) 474 5185

 

Vuosiluokat 1-6

koodi

nimi

luokka

opetettavat aineet

JS Jääskeläinen Sofia1a  
BJ Borchers Josefina1b  
HA Heinonen Annika2a 

KN

Kanervavuori Nora
2b
KT-M Kaarlela Tiina-Maija
2c
N-NH Niiranen Hanna
2dn

ET Ekko Tanja
2de
MaSa
Salonen Marja
3a

KiRKivimaa Roope 3b 
TJ
Tuominen Jenni
3d

PT Parviainen Tarja 4a 
OMa Ojala Maija
4b

HaM

Hakala Miia

4d

TL
Taipale Leena
5a

NP
Nurmio Pekka
5b

MT Mikkola Tuomas 5c

KEe Katajamäki Eero
5d

JT
Järvensivu Timo
6a

KaMa
Kaunonen Mari
6b

TK
Tuukkanen Katriina
6d

    




GA
Granfors Anu
 laaja-alainen erityisopetus
KMKoskenrouta Maija
 englanti
    

Vuosiluokat 7-9

koodi

nimi

luokka

opetettavat aineet

SeSu Seppälä Suvianna 7ahistoria, yht.kuntaoppi, opo 
RJ Rastas Janne 7bkäsityö 
OE Ojala Enne-Liisa 7c äidinkieli 
FMi Flemming Minna 7druotsi, saksa 
VHa Virta Hannu 7e matematiikka, fysiikka 
TH Tuominen Hanna 7f matematiikka, kemia 
AJ Ahokas Jussi 7g matematiikka, fysiikka, atk 
RTi Ritala Tiina 7ierityisluokanopettaja 
KI Kotiranta Iiro 8aäidinkieli
SuP Suominen Päivi 8b äidinkieli 
AP Aalto Päivi 8c käsityö, kuvataide 
A-SO Aalto-Setälä Outi 8dmatematiikka 
KK Kukkonen Kati 8e liikunta, terveystieto 
LeT Lehtola Tomi 8f historia, yhteiskuntaoppi 

NiMi/

PJ-P 

Nieminen Mikko/

Perälä Jukka-Pekka

8i erityisluokanopettaja 
HV Hannuksela Ville 9a fysiikka, matematiikka 

SP-S

VyS

Sammal Piia 

Sij. Vyyryläinen Satu

9b

ruotsi, englanti

(9.8.-31.12.2018)

VR
Velema Riikka
9c kotitalous
LuMe
Luostarinen Mervi
9d biologia, maantiede, terveystieto
KM Koskenrouta Maija
9e englanti
KA Katava Anne
9f englanti, ranska
LALaitinen Antero
9g
englanti, ruotsi

NiMi/

PJ-P 

Nieminen Mikko/

Perälä Jukka-Pekka

9ierityisluokanopettaja
    
HR
Hietaranta Riitta

opo
JE Juvonen Elisa
 espanja
JSJääskeläinen Sofia terveystieto
KaR Kantonen Risto  uskonto 
LSa Lönn Sanna  biologia, maantiede, terveystieto, laaja-alainen eritysopetus 
MTMikkola Tuomas historia, elämänkatsomustieto
NTNiemi Tatjana venäjä
NI Niinikoski Irene  Veikkari 
NMa Numminen Marjo  biologia, maantiede 
PV Pihlaja-Niinistö Virpi  kemia, matematiikka 
RHaRonumäki Hanna laaja-alainen erityisopetus virkavap.
NA  sij. Nyholm Anne (9.8. - 1.6.2019) 
SK Saarni Katariina  kotitalous 
SaLSamooja Laura liikunta, terveystieto
 LJo sij. Lapinniemi Johanna  (7.9.2018-1.6.2019)
SM Sahla Marjo
musiikki
VA Vastamäki Arto
kuvataide
YM

Yli-Kauppila Marko

 

liikunta